Konsolidace vs. refinancování půjček

Konsolidace a refinancování, to jsou dva pojmy, které se poměrně úzce pojí s úvěrovým segmentem, ať už tím bankovním či nebankovním. Velice často o nich můžete slýchávat pokud jde o klasické půjčky, hypotéky, kreditní karty a mnohé další druhy závazků. Jestliže nevíte, co přesně znamenají a jaký je mezi nimi rozdíl, prozradíme Vám to.

  • Co je konsolidace půjček?
  • Co si představit pod refinancováním?
  • Jaké jsou výhody obou řešení?

Jak funguje konsolidace úvěrů?

Abyste co možná nejvíce pochopili význam tohoto slova, přinášíme Vám několik základních otázek a odpovědí, z nichž budete schopni vyčíst to podstatné. Díky nim se dozvíte, co je to konsolidace půjček a jak vlastně funguje.

Co si představit pod konsolidací?

Zjednodušeně řečeno jde o sloučení několika úvěrových závazků v jeden jediný.

Proč je konsolidace využívána?

V rámci nové jednotné půjčky získáte především lepší úrokovou sazbu a výhodnější splátkové podmínky.

Mohu si prodloužit délku splatnosti?

Ano, díky konsolidaci si budete schopni nastavit nové podmínky splácení. Měsíční splátku tak snížíte tím, že prodloužíte dobu splatnosti.

Lze získat nějaké peníze navíc?

Pokud jste dostatečně bonitní, můžete vedle sloučení obdržet i finance navíc.

Jaké jsou další výhody tohoto řešení?

Kromě úspory peněžních prostředků je to například větší přehlednost v měsíčních výdajích. Neplatíte pravidelně několik různých splátek, ale pouze jednu.

Co je to refinancování půjček?

Nyní se pojďme zaměřit na to, v čem se konsolidace liší od refinancování. Oba produkty mají společné to, že nahrazují staré úvěrové závazky. U refinancování však nejde o sloučení více půjček do jedné. V tomto případě se bavíme o nahrazení starého úvěru tím novým. Cílem refinancování je především získání lepší úrokové sazby a celkové úspory, popřípadě peněz navíc.

Je pravdou, že řada bankovních a nebankovních společností provádí refinancování zcela zdarma. Navíc se nemusíte starat ani o patřičné administrativní procesy, protože vše důležité za Vás vyřídí nový poskytovatel úvěru. Obě řešení tedy mohou být za určitých podmínek výhodná.