Bitcoin – Víte, kde ho můžete nakoupit

Bitcoin je jedna z nejznámějších kryptoměn na světě. V jejím případě nejde až tak o hmatatelnou investici, jako je třeba investice do zlata. V posledních letech však zažívá stále větší oblibu a stává se čím dál více propagovanější. Možná právě proto byste měli vědět, kde a jakým způsobem vlastně můžete tuto kryptoměnu zakoupit.

  • Osobní nákup.
  • Bitcoinová burza.
  • Bitcoinmat.
  • Směnárny.

Kde nakoupit bitcoin?

Jako první můžete zvolit osobní nákup, v rámci něhož se v podstatě vyhnete například poplatkům, které souvisí se směnárnami a burzami. Ceny jsou smluvní a zároveň není třeba žádných registrací. Hlavní nevýhodou je však důvěra v protistranu. Při nesprávné volbě byste totiž mohli přijít nejenom o bitcoiny, ale také o peníze. A jak si vůbec stál bitcoin v předešlých letech?

Časové obdobíCena za bitcoin
201117 USD
201810 000 USD
20199 500 USD
2020Přes 40 000 USD
Jak šel čas s hodnotou bitcoinu v průběhu let.

Vývoj cen můžete sledovat na bitcoinové burze, kde lze mimo jiné obchodovat s kryptoměnami. Výhodou jsou okamžité prodeje, nákupy a zároveň možnosti využití řady investičních nástrojů.

Nakupujte bitcoiny v automatech

Bitcoin je fenomén, který se poměrně dost rychle rozšířil po celém světě. To dalo vzniknout i nejrůznějším automatům. Ty se mimo jiné nachází také v České republice. V jejich případě jde asi o ten nejjednodušší nákup bitcoinů. Bez registrace, ztráty drahocenného času, avšak s trochu horším kurzem a bez možnosti nakoupit větší množství. Na tyto automaty můžete běžně narazit v obchodních centrech velkých měst. Využitelné jsou často i k nákupu ostatních kryptoměn.

Poslední dostupnou možností jsou speciální směnárny zaměřené právě na kryptoměny. V rámci těch českých oceníte možnost platby z českého účtu, české prostředí a jiné. I zde ovšem panují trochu horší kurzy a jak už to tak bývá, je třeba počítat s určitým poplatkem za využívání takové služby. Pokud Vás bitcoin oslovil jako investice, potom vězte, že při jeho nákupu máte rozhodně na výběr.