Investice do zlata získává stále více příznivců

Peníze lze v dnešní době investovat do nejrůznějších věcí. Spousta lidí myslí na horší časy a volí libovolné oblasti investic. Nemáme na mysli žádné spořicí účty, ale skutečné investiční příležitosti, kam spadají například investice do zlata. Ty mají své výhody, ale také určité nevýhody.

  • Zlato je odjakživa cennou komoditou.
  • Jde o vyčerpatelnou věc.
  • Dlouhodobě má rostoucí hodnotu.
  • Jde o hmotnou investici.

Proč je výhodná investice do zlata?

V první řadě jde o něco hmotného. Investování do zlata Vám přinese zlaté slitky, mince i cihly, které si můžete uložit na bezpečné místo. Své bohatství máte jednoduše hmatatelné, a v tomto případě celkem dobře skladné, protože zlato má svoji cenu. Investice do zlata je příjemná také v tom, že i v případě propadu celosvětových trhů s nejrůznějšími komoditami bude mít vždy svoji hodnotu. A ta má rostoucí charakter.

O tom, že investice do zlata je výhodná se můžete přesvědčit i prostřednictvím níže uvedené tabulky, ve které je zaznamenána průměrná cena zlata a její kolísání v rámci historického desetiletí.

RokCena za unci zlata
20101 100 USD
20141 300 USD
20181 350 USD
20201 800 USD
Ceny zlata se v průběhu let vyvíjí.

Až na malé výkyvy v některých letech má cena zlata spíše stoupající tendenci. Nutno podotknout, že jde o dlouhodobou investici, která minimalizuje právě poklesy ceny v určitých rocích.

Nevýhody investování do zlata

A jaké jsou zápory investice do zlata? Kromě toho, že na jeho nákup potřebujete poměrně dost peněz si musíte uvědomit, že je třeba myslet na jeho zabezpečení. Ano, mezi výhody patří to, že své zlato můžete mít doma nebo v sejfu a je hmatatelnou investicí. O to větší zabezpečení však musíte řešit, protože krádež poměrně malého kousku zlata se pohybuje v řádu desítek až stovek tisíc korun. Dnes ovšem tohle všechno lze podchytit nejrůznějšími bankovními a soukromými úložnami, kde své investice budete mít v naprostém bezpečí.