Kreditní karta Vám může posloužit, ale také ublížit

Na trhu lze využít spoustu úvěrových produktů, které Vám umožní pořídit si řadu věcí. Jedním z takových je i kreditní karta. Když se ji naučíte používat správně, přináší spoustu výhod. Když tomu bude naopak, můžete se dostat do finančních potíží. Ty vyřeší pouze oddlužení. Aby tomu tak nebylo, prozradíme Vám pár praktických tipů.

  • Pohlídejte si bezúročné období.
  • Nakupujte tam, kde dostanete peníze nazpět.
  • Využívejte přidružených pojištění.
  • Tohle všechno si dobře pohlídejte.

Kreditní karta – jak s ní nakládat?

V první řadě je třeba zmínit to, že kreditní karta má určité bezúročné období v délce trvání několika dnů. Když peníze vrátíte v této době, neplatíte nic navíc. To je první z benefitů, který je třeba si hlídat, protože v okamžiku propásnutí bezúročného období přichází na přetřes poměrně vysoké úrok.

Kreditní karta zároveň přináší slevy u nejrůznějších obchodníků, popřípadě Vám bude vrácena část peněz za nákup, a to třeba na spořící účet. Hodně příjemné je také cestovní pojištění v ceně karty, výhodné směnné kurzy a podobně.

Kreditní karty v číslech

Jestliže chcete vědět, jakými průměrnými parametry oplývá běžně používaná kreditní karta, prozradíme Vám to skrze níže uvedenou tabulku. Tato čísla si vezměte k srdci, a to především zmiňovanou délku bezúročného období.

PředmětHodnota
Poplatek za vedeníZdarma až 100 Kč měsíčně
Délka bezúročného období45 až 60 dní
Výše úroku19 % až 25 %
Maximální výše úvěruAž 500 000 Kč
Informace týkající se kreditních karet.

Kreditní karta je úvěrovým produktem, který nabízí řada bankovních i nebankovních společností. Vybrat si tedy můžete tu nejideálnější pro Vaše každodenní potřeby.

Nevýhody kreditních karet

Z výše uvedených řádků je patrné, že kreditní karty mají jednu zásadní nevýhodu. A tou je zmiňovaný úrok. Tomu se vyhnete jen při hlídání bezúročného období. Druhou nevýhodou může být poplatek za vedení kreditní karty. Existuje však spousta karet, které ho nemají, popřípadě je hodně malý.