Nemovitost v dražbě Vám může ušetřit peníze

Nákup vysněné nemovitosti může mít v dnešní době mnoho podob. Někdo zabrouzdá po internetu, najde si vysněné bydlení a s pomocí hypotéky jej zakoupí. Pokud v tomto směru chcete ušetřit nějaké peníze, nabízí se ještě další cesta. Tu představuje nemovitost v dražbě, která se do ní mohla dostat například díky exekuci původního majitele.

  • Dražba je bezpečným procesem.
  • Realizována může být z domu.
  • Ve výsledku lze ušetřit peníze.
  • Při neúspěšné dražbě o nic nepřijdete.

Nemovitost v dražbě obecně

V tomto případě se hodí zmínit, že nemovitost v dražbě může být dobrovolná i nedobrovolná. V závislosti na tom, zda došlo k zabavení majetku. Výhodou tohoto kroku je fakt, že dražená nemovitost jde o dražby za nižší cenu, takže když máte štěstí a není moc přihazujících, bydlení pořídíte levněji oproti běžnému nákupu. Jestliže Vás zajímá, jak taková nemovitost v dražbě dopadá, začtěte se do níže prezentované tabulky.

Stav dražbyProcentuální zastoupení
Vydražení nemovitosti47 %
Nevydražení nemovitosti19 %
Zrušení dražby17 %
Odročení a jiné situace17 %
Jak to dopadá se zahájenými dražbami?

Jak postupovat při dražení nemovitosti?

Pokud se Vaším cílem stane dražba nemovitosti, měli byste se dobře připravit. O konkrétní nemovitosti si zjistěte všechny potřebné informace. Prověřte si původního držitele, vlastnická práva a v neposlední řadě se zajímejte o to, jaká je skutečná hodnota takového objektu. Díky tomu si můžete nastavit maximální strop při realizaci dražby. Podstatná by se pro Vás měla stát hlavně tržní hodnota takového objektu nebo pozemku.

V dnešní době máte možnost získat nemovitost v dražbě online. To znamená, že není třeba fyzické návštěvy jakékoliv dražby. Jednou z podmínek je však složení dražební jistoty. Jde o vratnou zálohu, která je takovou pojistkou toho, že to s dražbou myslíte opravdu vážně. V případě úspěchu je tato částka odečtena z vydražené ceny. Tak co, zaujala Vás možnost získat bydlení v dražbě a zkusíte to?