Překlenovací úvěr – Víte, co si pod ním představit

Jestliže sháníte peníze pro pořízení vlastní nemovitosti, máte v dnešní době na výběr. Jedním ze způsobů financování je například hypotéka. My se však budeme zabývat trochu jiných typem produktu, jímž je překlenovací úvěr. Povíme Vám o něm řadu přínosných informací, včetně jeho výhod a nevýhod.

  • Týká se stavebního spoření.
  • Nyní zjistíte, jak funguje překlenovací úvěr.
  • Poznáte jeho slabiny a přednosti.

Překlenovací úvěr souvisí se stavebním spořením

V první řadě je třeba zmínit, že když přijde na přetřes tento typ úvěru, týká se stavebního spoření. Setkat se s ním můžete pouze v této oblasti. Jestliže Vás zajímají i další věci o něm samotném, začtěte se do níže prezentovaných otázek a odpovědí.

Kdy je poskytován překlenovací úvěr?

S ním se setkáte v okamžiku, kdy požádáte o řádný úvěr ze stavebního spoření, na který bohužel ještě nemáte nárok. Například z důvodu, že nemáte naspořenou dostatečně velkou částku.

Je třeba ručit nemovitostí?

U překlenovacího úvěru se zástavě nemovitosti můžete vyhnout. Vše ale samozřejmě záleží na dalších okolnostech.

Jaké jsou podmínky pro získání překlenovacího úvěru?

V první řadě musíte být dostatečně bonitní, to znamená, že musíte prokázat svůj pravidelný příjem, ať už ze zaměstnání nebo jako OSVČ.

Kdy je možné ho začít čerpat?

Tento typ úvěru Vám bude dostupný ihned poté, co uzavřete smlouvu s konkrétní stavební spořitelnou.

Lze si překlenovací úvěr odečíst z daňového základu?

Ano, překlenovací úvěr patří k odečitatelným položkám.

Jaké jsou nevýhody překlenovacího úvěru?

Vedle kladů, kam bezpochyby spadá i možnost předčasného splacení překlenovacího úvěru je dobré zmínit také určité zápory tohoto řešení. Tím hlavním je fakt, že z překlenovacího na řádný úvěr budete schopni přejít za předpokladu, že si naspoříte patřičnou částku na stavebním spoření. To bývá mezi 40 % až 60 %. Předčasné splacení může být problémem pouze tehdy, když bude tento typ úvěru spojen se zajištěním libovolné nemovitosti.